Calendari

« Mes Anterior Agost 2022 Mes Posterior »
Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres Dissabte Diumenge
1
2
3
* REPICADA CAMPANESREPICADA CAMPANES

Hora: 12:00

REPICADA DE CAMPANES I PENJADA DE LA BANDERA DE SANT LLORENÇ

* PRESENTACIÓ DISCPRESENTACIÓ DISC

Hora: 20:30

PRESENTACIÓ DE LA REEDICIÓ DEL DISC ‘TONADES I MÚSIQUES DEL LLEVANT’

4
* BENVINGUDA FESTESBENVINGUDA FESTES

Hora: 20:00

RESURRECCIÓ DELS GRANOTS

5
* DIADA NOCTURNA ESPORTIVADIADA NOCTURNA ESPORTIVA

Hora: 19:00

A la piscina municipal i camp de futbol Tapes a la Cantina des Moleter

* CONFERÈNCIACONFERÈNCIA

Hora: 20:30

ELS POETES I LA MEMÒRIA HISTÒRICA Homenatge a Joan Lacomba a càrrec d’Antoni Sansó Els Norats (1936-1949). Dos antifeixistes a les muntanyes mallorquines A càrrec de Mateu Morro Ho organitza: Obra Cultural Balerar de Sant Llorenç A s’Estació

6
* TIR AL PLATTIR AL PLAT

Hora: 10:00

Al camp de tir Sa Marina Preu: 20€ (el preu inclou la tirada, premis i dinar) Inscripcions fins dia 4 de juliol al telèfon 620 719 301 / 639 258 268 Organitza: Societat de caçadors La Veda

* PAINTBALPAINTBAL

Hora: 10:00

8 A 13 anys al parc de la carretera d'Artà A partir de 13 anys al solar devora la benzinera de Can Parrino Cal dur roba esportiva

* BALL EN LÍNEABALL EN LÍNEA

Hora: 19:30

TROBADA I DEMOSTRACIÓ DE BALL EN LÍNIA A CÀRREC DE TONI JAÉN I ANTÒNIA DURAN

* BOXA OLÍMPICBOXA OLÍMPIC

Hora: 19:30

CAMPIONAT INTERINSULAR DE BOXA OLÍMPIC I DOS CAMPIONATS DEL MÓN DE FULLCONTACT AL POLIESPORTIU

* PARTIT DE FUTBOLPARTIT DE FUTBOL

Hora: 20:00

ENTRE COREA I CAMP RODÓ QUARTER OF COREA VS. QUARTER OF CAMP RODÓ - FOOTBALL MATCH Al camp de futbol Es Moleter Ho organitza: Granots & Sopes

7
* FESTA HOLIFESTA HOLI

Hora: 18:30

Al pàrquing de les pistes de tennis A partir de 12 anys FESTA LLIURE D'OH. Hi haurà una barra on es serviran begudes saludables

* BARBER ROCKBARBER ROCK

Hora: 19:30

AMB L’ACTUACIÓ DEL GRUP FAME & THE FLAMES Ho organitza: Barberia Cati Fiol, Hi Col·labora: Es Petit Comité Al carrer Sant Llorenç, davant la barberia

* TRO DE FESTATRO DE FESTA

Hora: 20:00

SORTIDA DELS GEGANTS ANGELINA TREBOLINA I JAUME BELLUGUINS, ACOMPANYATS PER L’IL·LUSTRÍSSIM SALVADOR GALMÉS I LA XEREBANDA Sortida de la plaça de l’Església

* INAUGURACIÓ DE LES EXPOSICIONSINAUGURACIÓ DE LES EXPOSICIONS

Hora: 20:30


* PREGÓPREGÓ

Hora: 21:30

A CÀRREC DELS GLOSADORS LOCALS

* TEATRETEATRE

Hora: 22:00

ESQUEIX TEATRE PRESENTA L’OBRA 'VIURE AIXÍ ÉS MORIR D’AMOR'

* OBSERVACIÓ ASTRONÒMICAOBSERVACIÓ ASTRONÒMICA

Hora: 23:00

A càrrec del Club Newton Al pàrquing del camí des Cos

8
* DANSADANSA

Hora: 19:30

DEMOSTRACIÓ DE DANSA A CÀRREC DELS ALUMNES DE FREE SOUL DANCE DE SANT LLORENÇ I SON CARRIÓ

* XXIX CURSA POPULAR NOCTURNAXXIX CURSA POPULAR NOCTURNA

Hora: 23:00

MÉS SANS QUE UN GRA D'ALL Venda de camisetes a l’Espai 36 a partir de dia 1 d’Agost Disseny de la camiseta: Neus Rigo Preu: 5 € En acabar la cursa, tens mitja hora per canviar-te i tornar a la GRAN FESTA: CROACHELLA MÚSICA DE TOTS ELS TEMPS, 70, 80, 90, I 2000 AMB EL DJ FRAN2 Hi haurà 3 punts de maquillatge per ambientar-te a la festa.

9
* IX SA PEDRONALIX SA PEDRONAL

Hora: 18:00

Ho organitza: Bar Can Pedro

* CONCERTCONCERT

Hora: 22:00

NIT DE SARSUELA I BANDA A CÀRREC DE LA BANDA DE MÚSICA DE SANT LLORENÇ

10
* SA GRANOTADASA GRANOTADA

ENFRONTAMENT DELS DOS BÀNDOLS, COREA I CAMP RODÓ 17.00 H. VOLTA A SA MANÇANA A la plaça de l'Ajuntament 18.30 H. JOCS DE GRANOTS 19.30 H. SA FESTASSA Al pàrquing del futbol (antiga pista de tennis) Ho organitza: Granots & Sopes

* DIADA INFANTILDIADA INFANTIL

Hora: 10:30

JOCS POPULARS PER A TOTS ELS INFANTS Al carrer Major i plaça de l’Església

* FESTA DE L’ESPUMAFESTA DE L’ESPUMA

Hora: 12:00

FESTA DE L’ESPUMA I DISCO INFANTIL A la plaça de l’Església

* TAPESTAPES

Hora: 12:00

UNA 'MUSSA' I MOLTA MÚSICA Amb l'animació de la Banda de Música i SaxKingNova A la plaça de l’Ajuntament

* FUTBOLFUTBOL

Hora: 17:45

PARTIT DE FUTBOL ENTRE EL CD CARDASSAR I MANACOR

* MISSA SOLEMNEMISSA SOLEMNE

Hora: 19:30

MISSA SOLEMNE EN HONOR AL PATRÓ SANT LLORENÇ

* DEMOSTRACIÓ DE BALLDEMOSTRACIÓ DE BALL

Hora: 22:00

DEMOSTRACIÓ DE BALL MALLORQUÍ A CÀRREC DE: VA DE JOTA

* BALLADA POPULARBALLADA POPULAR

Hora: 22:30

AIRES DE PAGESIA TRAMUDANÇA A la plaça de l’Ajuntament

11
* JOCS AQUÀTICSJOCS AQUÀTICS

Hora: 10:00

Les invitacions es distribuiran per ticketib.com, fins dia 9 pels residents (màxim 4), a partir de dia 10 pels no residents. Al camp de futbol Es Moleter

* TAST DE CERVESES ARTESANESTAST DE CERVESES ARTESANES

Hora: 18:30

A la plaça de l’Ajuntament Imprescindible inscripció prèvia al telèfon 653 202 134

* ES VERNISSAGEES VERNISSAGE

Hora: 19:30

FIRA D’ART I TAPES

* VERNISSAGE FESTVERNISSAGE FEST

Hora: 21:30

A la plaça de l’Ajuntament *MARTINI BOYS *PEP SUASI I ELS ELECTRODOMÈSTICS CANTEN A FORA DEL SEMBRAT *PELILLOS A LA MAR

* XXIV FESTA DES CAPELLXXIV FESTA DES CAPELL

Hora: 23:00

A SA VERGA

12
* THE COLOM FESTTHE COLOM FEST

Hora: 17:00

Ho organitza: Bar Son Colom

* CURSES D’ATLETISME INFANTILCURSES D’ATLETISME INFANTIL

Hora: 18:00

Inscripcions una hora abans Ho organitza: Malalts de Turmell

* ANIMACIÓ INFANTILANIMACIÓ INFANTIL

Hora: 19:00

ANIMACIÓ INFANTIL AMB EL GRUP SPAGUETTI YEYE

* CONCERTCONCERT

Hora: 22:30

ENROCKATS O-ERRA XANGUITO A la Plaça de l’Ajuntament

13
* RADIOAFICIONATSRADIOAFICIONATS

Hora: 10:00

A la plaça de l’Església

* CASTELLERS AL.LOTS DE LLEVANTCASTELLERS AL.LOTS DE LLEVANT

Hora: 19:30

A la plaça de l’Església

* XXVI FIRA NOCTURNAXXVI FIRA NOCTURNA

Hora: 20:00

TAPES I FOODTRUCKS

* CONCERTCONCERT

Hora: 21:00

CONCERT A LA FIRA AMB EL GRUP DE JAZZ 'BIG BABO' I EL 'DUE TEMPO

* VERBENAVERBENA

Hora: 23:59

BAIX’N’NIKOTINA DISCOVERS VAL 9 DJ SIMONET A la plaça de l’Ajuntament

14
* LA CAÇA DE LA GUINEULA CAÇA DE LA GUINEU

Hora: 9:30

A s’Estació

* GRANOTS D’ORGRANOTS D’OR

Hora: 20:00

20.00 H. ARRIBADA DELS ACTORS I ACTRIUS A SOPAR 21.00 H. SOPAR DE GALA 22.00 H. INICI DE LA CERIMÒNIA A la plaça de l’Ajuntament Més informació www.granotsisopes.cat

15
* SOPAR PER A LA GENT GRANSOPAR PER A LA GENT GRAN

Hora: 21:00

Preu: 3 €, reserva fins dia 13 al local de la gent gran A la plaça de l’Ajuntament

* VERBENAVERBENA

Hora: 22:30

OASIS A la plaça de l’Ajuntament

16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
* XIV CURSA MALALTS DE TURMELLXIV CURSA MALALTS DE TURMELL

(VEURE PROGRAMA APART)

28
29
30
31
       
Clau de la categoria
 Cala Millor
 Espai36
 General
 S\'Illot
 Sa Coma
 Sa Màniga
 Sant Llorenç
 Son Carrió

AVUI:

PREST:

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà.

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.